سئو چیست؟ راهنمای گام به گام سئو سایت در 2023 نردبان | theme-market

که با استفاده از آن ترافیک بالا به دست آوریم و رتبه‌ ی سایت خود را افزایش دهیم. در واقع با استفاده از روش‌ های مختلف SEO از جمله کلاه سفید یا کلاه سیاه می‌ توانیم ترافیک بالایی به دست آوریم و با جذب بازدید کننده در رتبه‌ های بالای موتورهای چستجو نیز قرار بگیریم. بعدازاین که مخاطب وارد سایت شما شود، بازاریابی محتوایی آغاز می‌شود.

سئو چیست؟ متخصص سئو کیست؟ استراتژی سئو چیست؟

مجله خبری تم مارکت جستجویی مانند گوگل از زمانی که محتوا را بارگذاری می‌کنید تا زمانی که کاربر آن را دریافت می‌کند را به عنوان شاخص کیفیت می‌شناسد. هر چه این زمان کوتاه‌تر باشد، رتبه بالاتری در فهرست گوگل خواهد داشت. عناصر زیادی مانند اندازه تصاویر وجود دارند که روی سرعت صفحه اثرگذار هستند. برای اینکه متوجه شوید چه راهکاری مناسب افزایش سرعت صفحه شما می‌شود و سرعت صفحه چقدر است، از ابزار Google’s Page Speed Insights کمک بگیرید.

محتوای همیشه سبز یا Evergreen Content چیست؟

بعد از پژوهشی که در این باره انجام شد پژوهشگران نتیجه گرفتند که کاربران و بازدیدکنندگان یک سایت تمایل دارند تا بر روی پیوندهای طبیعی موجود در نتایج جستجو کلیک کنند. دوستان توجه داشته باشید که تیم این تکنیک خدمات سئو و بهینه سازی وب سایت رو و همچنین طراحی وب سایت و تولید محتوا رو با کمترین قیمت انجام میده و تخفیف ویژه ای برای استارتاپ ها در نظر گرفته.. سئو درون صفحه به کنترل مستقیم کدها و یا محتویات وب سایت شما اعم از متن، تصویر، پیوند و … مرتبط می‌شود؛ به طور کلی هر چیزی که در سایت خود بارگذاری می‌کنید مربوط به SEO On Page می‌شود. هر گونه تغییری را که شما در محتویات سایت خود ایجاد می‌نمایید در نتایج جستجو تاثیر گذار خواهد بود بنابراین خیلی مهم است که روش SEO On Page بدرستی قبل از روش SEO Off Page انجام شود.

http://asusmag.ir

مثلاً محتوای بلاگ عموماً باید برای کیوردهای اطلاعاتی (مثل کیوردهای چیستی، چرایی، چطور و…) و صفحهٔ محصول باید برای کیوردهای خرید (مثل «قیمت گوشی»، «خرید ساعت» و…) رتبه بگیرند. برای اینکه ببینید چگونه می‌توانید حضور بیشتری در صفحهٔ نتایج جست‌وجو داشته باشید، پیشنهاد می‌کنیم مقالهٔ «SEM چیست و چه تفاوتی با سئو دارد» را مطالعه کنید. ولی در تبلیغات گوگلی، به‌محض ساخت کمپین و شروع تبلیغات، می‌توانید در صفحهٔ نتایج حضور داشته باشید. در سئو، هزینهٔ ترافیک وردی شما رایگان است و برای هر کلیک پولی پرداخت نمی‌کنید؛ ولی در بلندمدت به تلاش، زمان و منابع زیادی نیاز دارد. مثل تمام راهکارهایی که در سئوی داخلی، خارجی و تکنیکال گفتیم. در این مرحله، گوگل هر اطلاعاتی را که از صفحات به دست آورده، تجزیه‌وتحلیل، ذخیره و فهرست می‌کند.

  • همین مساله موجب شده تا سایت هایی در نتایج گوگل موفق باشند که در کنار تولید محتوا، به رضایت کاربر از این محتوا، توجه ویژه ای دارند.
  • با این حال، باید طول متن Featured snippet فرضی را طوری بهینه کنید که با طول یک Featured snippet معمولی مطابقت داشته باشد.
  • به واسطه همین شناخت افراد زیادی نام شما را در گوگل جستجو میکنند یا سایت های معتبر خبری در مورد شما مینویسند.
  • پیشنهاد میکنم در دورهمی سئو که با نام کندو و به صورت ماهانه برگزار میشود شرکت کنید تا از نزدیک با متخصصین این حوزه آشنا شوید.
  • ما در دوره جامع سئو نوین از مقدماتی تا پیشرفته سئوی ساست را آموزش داده‌ایم؛ از مفاهیم سئو گرفته تا سئو داخلی و فنی، خارجی، تحقیق کلمات کلیدی و کار با ابزارها.
  • برای مثال، اگر معیار تبدیل مد‌نظر شما خرید کردن باشد و از مجموع 100 بازدید کننده، 5 نفر از آن‌ها از سایت شما خرید کنند، نرخ تبدیل شما 5 درصد خواهد بود.

اما اگر از عهده هزینه های خدمات سئو بر نمی آیید، روش های جایگزین ارزان تری نیز وجود دارد. آموزش سئو و استفاده از افزونه های سئو دو تا از این روش ها هستند. البته دقت داشته باشید که استفاده از افزونه های سئو نیز نیاز به آگاهی وسیعی از مقوله سئو دارد. معیار Bounce rate درصد بازدیدکنندگانی را که وب سایت را بدون هیچ اقدامی ترک کرده اند را نشان می دهد.

وظایف یک کارشناس سئو